Dom pasywny
Najnowsza generacja
budownictwa
To standard budynku, który cechują doskonałe parametry przenikalności cieplnej. Budynek pasywnie, czyli biernie wykorzystuje energię promieniowania słonecznego, wykluczając konieczność stosowania dodatkowych rozwiązań instalacyjnych.

Dom pasywny w liczbach

19
najlepszy, dostępny w ofercie Uw dla okna referencyjnego
7
lat doświadczenia w systemach pasywnych
5300
systemów Fasady spełniających wymogi pasywne

Dlaczego warto?

Doskonałe parametry izolacyjne budynku pasywnego mają realny wpływ na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, a co za tym idzie i obniżenia rachunków za prąd. Dzieje się tak, dzięki zastosowaniu takich elementów konstrukcji, które posiadają najwyższe w swojej klasie standardy izolacyjne – okna, drzwi, bramy. Elementy te stanowią najbardziej kluczowe dla izolacji budynku punkty – to przez nie bowiem tracimy najwięcej ciepła.

Wariant pasywny okien – co to oznacza?

Okna dla tego rodzaju budynku powinny być stworzone w wariancie pasywnym. Wiąże się to z tym, że współczynnik przenikalności cieplnej (Uw) dla okna musi być niższy niż 0,8 W/m2K. Okno w wariancie pasywnym powinno transmitować jak najwięcej energii słonecznej do wnętrza budynku.
Odpowiadając potrzebom budownictwa pasywnego, w naszej ofercie posiadamy: systemy drewniane, drewniano-aluminiowe IV 92 oraz IV 92 AL, jak również certyfikowane systemy z PVC i aluminium – GENEO PHZ i MB-104 Passive.

Systemy dla domu pasywnego

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór systemów dla domu pasywnego. Spełniają one restrykcyjne wymogi Passivehaus-Institut w Darmstadt oraz IFT Rosenheim, organizacji ustalających normy budownictwa pasywnego. Dowiedz się więcej.