nowoczesne budownictwo
Dom pasywny
To standard budynku, który cechują doskonałe parametry przenikalności cieplnej. Budynek pasywnie, czyli biernie wykorzystuje energię promieniowania słonecznego, wykluczając konieczność stosowania dodatkowych rozwiązań instalacyjnych.

Dom pasywny w liczbach

0.66
najlepszy UW, dostępny w systemie MB-104 Passive
7
lat doświadczenia w systemach pasywnych
10
systemów Fasady spełniających wymogi pasywne

Wariant pasywny okien
Co to oznacza?

Okna dla tego rodzaju budynku powinny być stworzone w wariancie pasywnym. Wiąże się to z tym, że współczynnik przenikalności cieplnej (Uw) dla okna musi być niższy niż 0,8 W/m2K. Okno w wariancie pasywnym powinno transmitować jak najwięcej energii słonecznej do wnętrza budynku.
Odpowiadając potrzebom budownictwa pasywnego, w naszej ofercie posiadamy: systemy drewniane, drewniano-aluminiowe IV 92 oraz IV 92 AL, jak również certyfikowane systemy z PVC i aluminium – GENEO PHZ i MB-104 Passive.

Dom pasywny
Dlaczego warto?

Doskonałe parametry izolacyjne budynku pasywnego mają realny wpływ na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, a co za tym idzie i obniżenia rachunków za prąd.
Dzieje się tak, dzięki zastosowaniu takich elementów konstrukcji, które posiadają najwyższe w swojej klasie standardy izolacyjne – okna, drzwi, bramy. Elementy te stanowią najbardziej kluczowe dla izolacji budynku punkty – to przez nie bowiem tracimy najwięcej ciepła.

Systemy dla domu pasywnego

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór systemów dla domu pasywnego. Spełniają one restrykcyjne wymogi Passivehaus-Institut w Darmstadt oraz IFT Rosenheim, organizacji ustalających normy budownictwa pasywnego. Dowiedz się więcej.

Dom inteligentny
Budynek z wysoce zaawansowanym technologicznie systemem urządzeń różnego przeznaczenia. Wyposażony w czujniki i detektory, dom inteligentny reaguje na zachodzące zmiany wewnątrz i na zewnątrz budynku, sterując, m.in.: ogrzewaniem, oświetleniem, czy wentylacją.

Dom inteligentny w liczbach

12
inteligentnych rozwiązań w ofercie
8
lat doświadczenia w montażu automatyki
12100
mm szerokość wyprodukowanych przez nas drzwi tarasowych ze zdalnym sterowaniem

Nowoczesna koncepcja dla wymagających

Szereg innowacyjnych rozwiązań, które daje dom inteligentny, poprawia nie tylko możliwości samego budynku, ale również zwiększa komfort jego użytkowania. Co więcej, dom inteligentny w znaczący sposób przyczynia się do optymalizacji zużycia energii elektrycznej. Obok domu pasywnego jest on najszybciej rozwijającą się ideą budowlaną.

Współczesna definicja okien i drzwi

Odpowiadając potrzebom rynku stale rozwijamy ofertę inteligentnych rozwiązań. Proponowane przez nas czytniki linii papilarnych, czujniki zamknięcia okna (system AEROCONTROL) skutecznie zabezpieczają budynek. Podświetlane pochwyty, programatory czasowe, zdalne sterowanie uchyłem okien czy drzwiami za pomocą smartfona, to tylko niektóre z wielu proponowanych przez nas inteligentnych narzędzi.